PRAHA 3 PRAHA 9
CZ EN DE
≡ Menu

AMBULANTNÍ

REHABILITAČNÍ

ZAŘÍZENÍ

  • rehabilitační lékař
  • fyzioterapie
  • fyzikální medicína
  • masáže
Úvodní strana » Fyzioterapie - náš tým » Bc. Barbora Jírová

Bc. Barbora Jírová

Láska k pohybu a sportu všeho druhu mne během studia na gymnáziu přivedla k myšlence studia oboru fyzioterapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze. Tam jsem se později dostala a v roce 2016 zde získala bakalářský titul. Rok jsem tamtéž pokračovala na magisterském programu, ale více než teorie mě k sobě táhla praxe - komunikace s pacienty a řešení jejich potíží.

Při práci se snažím přistupovat k pacientům individuálně a k jejich obtížím komplexně. Neomezuji se pouze na místo bolesti a její odstranění, ale snažím se najít místo vzniku a primární příčinu problémů i s ohledem na možné psychosomatické souvislosti. Veliký důraz kladu i na prevenci poruch pohybového aparátu. Věnuji se převážně dospělým pacientům, ale ráda v ordinaci přivítám i dětské pacienty od 6 let.

Ve své praxi využívám prvků z různých fyzioterapeutických metod a konceptů, jejichž základy jsem se naučila nejen během studia, ale i na kurzech či přednáškách. Nejraději využívám techniky měkkých tkání a šetrné mobilizace dle Lewita, terapii dle přístupu Clary Lewitové, prvky aktivace HSSP a DNS dle prof. Koláře v kombinaci s polohami vývojové kineziologie, PNF, senzomotoriky, či terapii dle Brüggera. Šikovným pomocníkem při pohybové terapii je mi i kinesiotaping.