Úvodní strana » Služby » Masáže

Masáže

Užijte si okamžik klidu a odpočinku, kdy se naše zkušené masérky postarají o vaše tělo a mysl. Nabízíme širokou škálu masáží, od tradičních relaxačních po terapeutické ošetření bolestivých partií.

Klasická (švédská) masáž

Jedná se o masáž využívající tření a hnětení na rozličných částech těla. V roce 1830 ji popsal Per Henrik Ling a dodnes se v západních zemích považuje za základní formu masáže.

Sportovní masáž

Tato forma masáže je nejvyhledávanější mezi sportovci (od amatérů až po profesionály), neboť zkracuje čas potřebný k regeneraci těla. Díky tomu mohou sportovci zvýšit tréninkové dávky. Masáž lze aplikovat tzv. pohotovostní nebo regenerační formou.

Relaxační masáž

Jemnější forma masáže pomáhající také při psychickém napětí. Tyto systematicky prováděné doteky poskytují úlevu a navozují pocity pohody. Během masáže se uvolní unavené svaly pomocí vybraného vonného oleje.

Manuální lymfatická masáž

Lymfodrenáž používá rytmické hnětení a zlepšuje tak tok tkáňového moku, zmírňuje otoky. Její pomocí se má zajistit správné proudění lymfy v těle. Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci. Uplatňuje se například u křečových žil, bolestí hlavy, diabetu, nadváhy, celulitidy, a současně zvyšuje obranyschopnost organismu a vitalitu.

Baňková masáž

Provádí se s předem zahřátými baňkami, většinou skleněnými, které při chladnutí vyvíjejí podtlak na kůži a podkoží. Působí nepřímo přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány. Toto prastará léčebná metoda působí na celé tělo – vyrovnává energii, podporuje krevní oběh, snižuje celulitidu a bolest při menstruaci a zvyšuje obranyschopnost organismu.

Breussova masáž

Jedná se o jemnou energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. V Breussově masáži se speciálními masérskými hmaty uvolňují meziobratlové ploténky a uvolňují se nervy, které z páteře vycházejí do celého těla. Účinnosti masáže napomáhá třezalkový olej, který terapeut aplikuje v oblasti páteře, a ploténky uvolňuje ještě lépe. Posunuté hrudní či bederní obratle mohou při ní být často bezbolestně uvedeny do správné polohy.

Masáž lze aplikovat na vybranou partii těla nebo na celé tělo.

Indická masáž hlavy

Působí jako lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Účinně zbavuje stresu a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

Segmentová reflexní masáž

Tato technika se využívá k rychlému odstranění bolesti, při poúrazových/pooperačních stavech. Léčebný účinek se dosahuje prostřednictvím nervových spojů. Masáž působí na nervový systém. Reflexní segmentová masáž se liší od klasické masáže tím, že masáží ovlivňujeme nežádoucí reflexní změny, které vznikly a přetrvávají po různých problémech pohybového aparátu. Jejím cílem je odstranit chorobné změny na kůži, v tkání, podkoží a svalech.

Reflexní masáž se provádí na sucho, bez použití masážních prostředků, hmaty jsou prováděny pomalu.

Flossing (terapeutické využití kompresní gumy flossband)

Pomáhá pacientům, kteří trpí bolestivým omezením pohybu. Současně mírní a v mnoha případech i zcela potlačuje bolest. Z flossingu mají přínos pacienti trpící snížením rozsahu pohybů a akutními či subakutními zraněními. Při technice se používá kompresní latexová guma.

Použití flossingu má pozitivní účinek:

  • potlačují bolest,
  • zvětšují rozsah pohybu,
  • zrychluje rekonvalescenci po zraněních,
  • regeneruje svaly po tréninku.
     

Shiatsu masáž

Shiatsu vychází z tradiční východní medicíny. Provádí se bez použití masážních prostředků, přes bavlněné oblečení. Probíhá na podložce na zemi.

Metoda se snaží pomáhat při odstraňování širokého spektra fyzických i psychických obtíží. Masáž pomáhá od bolesti hlavy, zad a kloubů, odstraní ztuhlost svalů. Pozitivně působí rovněž na menstruační bolesti, premenstruační napětí. Dále např. pomáhá při častých problémech zažívacího traktu, při zvýšené kazivosti zubů a lámavosti kostí, nebo také při podrážděnosti, stavech úzkosti, depresi, únavě či nespavosti.
 

Snéhan (Ájurvédská technika)

Dáta snéhan je ájurvédská léčebná technika, která pomáhá uvolnit napětí a ztuhlost v kloubech a svalech, čímž následně pomůže zvýšit rozsah pohybu. Zároveň přispívá k detoxikaci organismu, odstranění chronické bolesti a uvolnění psychického i fyzického napětí. 
Můžeme ji nazvat "operací bez skalpelu ". Jde o soubor velmi účinných technik, které působí tlakem a teplým olejem na zkrácené svalové úpony. Rozpustí bolest a obnoví fyziologický rozsah kloubů, od těch nejmenších mezi články prstů, přes kotníky, kolena, lokty, ramena, až po nejproblematičtější partie bederní oblasti a krční páteře. 
Nejde o klasickou odpočinkovou masáž, ale její účinky velmi oceníte po skončení terapie v podobě obnovené hybnosti a ústupu chronických bolestí. Po této masáži se zjevně zvýší rozsah kloubů, zlepší se výživa tkání a upraví se metabolismus. 

Máte zájem o některou z našich masáží? Nebo si nejste jistí, kterou vybrat a potřebujete poradit?

Zavolejte si na naši nejbližší pobočku, zeptej se, nebo si rovnou domluvte termín.

Pole označená * jsou povinná.