PRAHA 3 PRAHA 9
CZ EN ES
≡ Menu

AMBULANTNÍ

REHABILITAČNÍ

ZAŘÍZENÍ

 • rehabilitační lékař
 • fyzioterapie
 • fyzikální medicína
 • masáže

NOVINKY

 

NOVĚ ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ ZDARMA PRO NAŠE KLIENTY

Na pobočce Olšanská nově můžete absolvovat vyšetření na přítomnost Covid-19 pomocí antigenního testu (výtěr z nosu). Vyšetření je hrazeno pojišťovnou, potvrzení o výsledku testu vydáváme. Pro více informací a objednání volejte 222 586 349.

 

Vážení klienti,

vzhledem k nařízení vlády bude od čtvrtka 25.2. vstup do našich poboček možný pouze s respirátorem či dvěma chirurgickými rouškami na sobě. Tyto ochranné pomůcky budete mít možnost si též zakoupit na recepci.

Děkujeme za dodržení tohoto opatření.

 

 

Vážení klienti,

hledáte na poslední chvíli dárek k Valentýnu pro Vaši drahou polovičku?

Využijte 20% slevu na naše služby a darujte zdraví!

Více informací naleznete kliknutím na obrázek níže.

 

 

Vážení klienti,

přejeme Vám, abyste měli co nejklidnější vánoční svátky strávené s těmi, které máte rádi. Zároveň bychom Vám do nového roku chtěli popřát sílu, zdraví a hlavně naději v lepší zítřky. My v ně pevně věříme.

Děkujeme Vám za přízeň v tomto roce a doufáme, že brzy přijde den, kdy naši klienti i zaměstnanci budou moci odložit roušky a respirátory a užít si terapii naplno.

Zůstaňte zdraví!

 

 

Dárkové poukazy v prodeji

Potěšte své blízké dárkovým poukazem do naší rehabilitace. Poukaz může být vystaven na proceduru nebo finanční výši dle Vašeho přání. Zakoupení je možné na recepci.

dárkový poukaz

 

Světový den fyzioterapie 

Jak si změřím svoji fyzickou aktivitu? Cvičím správně? Jak mohu zlepšit své zdraví?

Odpovědi na tyto otázky Vám pomůže najít Váš fyzioterapeut. Objednejte si svůj termín ještě dnes.svetovy_den2.png

Nová pobočka - Baranova 27, Praha 3

S rostoucími potřebami našich klientů se rozšiřujeme i my. Srdečně Vás zveme do nově otevírané pobočky na adrese Baranova 27,     Praha 3.

Najdete nás na rohu ulic Baranova a Křišťanova, poblíž tramvajové zastávky Olšanské náměstí a metra Flora.

Pro objednání a více informací Vám je k dispozici recepce přímo v Baranově (tel.: 257 711 800, email: baranova@medicalcentre.cz).

Otevírací doba pobočky je PO-PÁ 8-16 hod.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Přijďte si k nám zacvičit nebo si odpočinout v novém roce 2017 

Také jste si dali novoroční předsevzetí týkající se zdravotního životního stylu? Potřebujete posílit své svaly a nevíte jak na to? Nebo pouze potřebujete odpočinek po náročné uzávěrce předcházející roku?

Náš rehabilitační tým je Vám k dispozici! Inspirujte se v sekci Masáže

Dárkové poukazy v prodeji

Potěšte své blízké dárkovým poukazem do naší rehabilitace. Poukaz může být vystaven na proceduru nebo finanční výši dle Vašeho přání. Zakoupení je možné na recepci.

dárkový poukaz

Víte, k čemu slouží?

 • Balanční čočka je vhodná na sezení doma nebo v kanceláři, balanční a rehabilitační cvičení, zpevnění kloubů a zad, masáž nohou. Často se využívá jako podložka na sezení. Čočka je vhodná na posilování hlubokého stabilizačního systému. Při aktivaci tohoto systému svalů se předchází bolesti zad a podporuje se správné držení páteře.
 • Overball je vhodný pro dechová cvičení, jako podkladový míč nebo masážní míč. Overball je měkký míč hebký na omak. Míč je ideální cvičební pomůckou pro všechny věkové kategorie.
 • Kinesiotape je pružná bavlněná páska, která při správné aplikaci umožňuje rychlejší hojení a ovlivňuje správnou funkci svalů. Jedním z důležitých efektů po aplikaci je ústup bolesti, a to bez použití analgetik.

Tyto rehabilitační pomůcky využíváme při našich terapiích. Přijďte si cvičení vyzkoušet na vlastní kůži. Pomůcky jsou k zakoupení na naší Recepci.

8. září - Světový den fyzioterapie

Víte, že pohyb prodlužuje Váš život?

 

 

Najdete nás již i na Facebooku!

Spojte se s námi a odebírejte zajímavé novinky, které pro Vás připravujeme.

Rehabilitace RaF

Sedíte správně?

Tzv. sedavá zaměstnání jsou fenoménem naší doby. Jakkoli nenáročně vypadá obyčejný sed, pro pohybový aparát představuje významnou zátěž. Naše těla nejsou na dlouhé statické pozice stavěna. Po staletí lidé pracovali na polích a měli tak pohybových aktivit dost; dnešní nedostatek pohybu společně s rozmachem sedavých zaměstnání způsobuje nárůst obtíží typu bolest beder, zatuhlost krku a další. Pokud se těmto obtížím nevěnuje včas dostatečná pozornost, mohou gradovat až k degenerativním postižením páteře a kloubů a k trvalým bolestem.

Naším cílem je společně s Vámi nalézt cestu, jak si pracovní zatížení ulehčit a předejít bolestem pohybového aparátu. Pomůžeme Vám správně nastavit výšku a sklon židle a ukážeme Vám, jak se na židli správně „uvelebit“ a nepřetěžovat přitom svaly a klouby. Současně Vás naučíme několik základních cvičení, aby byl Váš pracovní den snesitelný a bez bolestí. Objednejte se tedy k nám na individuální terapii nebo se inspirujte stručným letáčkem.ergo.png

 

Trápí Vás karpální tunely?

Denně k nám přichází klienti s brněním, necitlivostí či bolestí ruky a prstů, které jsou způsobeny dlouhodobým zatížením ruky například prací na počítači nebo manuální prací.

Pozorujete u sebe výše uvedené symptomy? Pak je nejvyšší čas začít vhodně rehabilitovat a včas tak předejít operativnímu řešení problému. 

karpální tunely

Už jste vyzkoušeli kineziotaping ?

Naše rehabilitace RaF nabízí klientům tejpování. Kineziotaping spočívá v nalepení pružných barevných pásek na kůži. Tato metoda léčby a regenerace je vhodná nejen pro sportovce, ale i pro každého z nás.

Tejpy se lepí dle určitého napětí a směru svalů, které tím můžeme uvolnit či naopak aktivovat. Použití tejpů pomáhá:

 • relaxaci namožených, natažených nebo natržených svalů
 • stimulaci oslabených nebo naopak uvolnění zatuhlých svalů
 • zredukování bolesti, otoků a modřin
 • korekčním technikám – správné držení těla a další
 • lymfodrenáži

Pásky aplikujeme tak, že danou partii protáhneme, aby se propnula kůže, poté naneseme pásku bez napětí a jejím třením aktivujeme teplotně citlivé lepidlo. Po návratu partie do klidové polohy poté dojde ke zvlnění pokožky. Tím se pokožka nadlehčí, zvýší se intresticiální prostor a to má za následek zvýšené proudění lymfy a krve a sníží tlak na cévy a tím urychlí proces hojení. Nalepená páska současně stimuluje speciální kožní receptory, následkem čeho se zvýší aktivita v dané tkáni, což proces hojení ještě umocňuje.

Je vyroben z bavlny, může se natáhnout až na 160 % své délky, lepidlem je obvykle přírodní pryskyřice a je prodyšný a voděodolný. Tejp se nalepí až dobu 7 dní. Nabízíme širokou škálu barev a je už jen na Vás, kterou zvolíte. Více informací Vám poskytne naše recepce.

 

Rozšiřujeme nabídku lymfatických masáží

Na manuální lymfatické masáže se můžete již delší dobu objednat k naší terapeutce DiS. Janě Höfnerové. Nově speciálním kurzem prošla i Bc. Karolína Chládková, která nabízí i odpolední a večerní termíny.

Čím je lymfodrenáž speciální?

 • léčebná technika prováděná speciálními hmaty
 • v přesně stanovené posloupnosti jemným tlakem a rytmickým hnětením
 • terapeut využívá anatomických poznatků o funkci lymfatických cév, mízovodů, uzlin a kolektorů
 • nejsou používány oleje či emulze
 • je možné ji aplikovat na různé části těla – obličej, bedra, nohy a další

Jak pomáhá?

 • tím, že se rozpohybuje tok lymfy (mízy) a celého lymfatického systému v těle
 • pomáhá odstranit odpadní, toxické látky a otoky (lymfedémy)
 • tím dochází k odlehčení, uvolnění a regeneraci celého imunitního systému
 • uplatňuje se u křečových žil, bolestí hlavy, diabetu, nadváhy, celulitidy